top of page

Kilka słów o nas

Nasza hodowla nosi przydomek - Cattus Caelo*PL co w tłumaczeniu na język polski znaczy Kocie Niebo zatem staramy się aby naszym kotom żyło się z nami jak w niebie :))

 

Nasza przygoda z kotami rasy Maine Coon rozpoczęła się w 2009 r. kiedy to trafiła do nas koteczka Jaga Sincowcoon*PL z warszawskiej hodowli . Dała ona początek naszej hodowli, którą obecnie prowadzimy pod patronatem Supreme Cat Club Stowarzyszenie Hodowców Kotów.

 

 

 

Supreme Cat Club jest stowarzyszeniem należącym do Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonii – członka Federation Internationale Feline FIFE.

 

Obecnie mieszkają z nami kocury CH Badur Xan La Rou*PL, Deus Lorissima*PL i Krom Cattus Caelo*PL oraz kilka pięknych dam.

 

Rodowody naszych kotów można zobaczyć na stronie - PAWPEDS

Zapraszamy do obejrzenia naszej stronki i zapoznania się z naszymi kotami.

Kilka informacji o rasie Maine Coon

Piękny, ogromny i dostojny kot, zachwycający nie tylko swoim wyglądem ale również charakterem - taki jest właśnie Maine Coon. Jest to jedna z najstarszych ras kotów w Północnej Ameryce, gdzie na terytorium zwanym obecnie Nową Anglią znaleziono pierwszego Maine Coona. Koty tej rasy zostały uznane za rasę narodową Kanady i obecnie jest tam najwięcej hodowli tych przepięknych zwierząt. Po raz pierwszy owe koty pokazano na wystawie w Nowym Jorku w 1860 r. W 1976 r. utworzono Maine Coon Breeders and Franciers Association i uznano rasę w USA. FIFe uznała ją oficjalnie w 1983 r.

Maine Coony są największymi przedstawicielami kotów rasowych, ich waga waha się u kotek od 4 do 6 kg, a u kocurów od 8 do 10 kg. Całkowita długość ich ciała może sięgać do 1 metra co sprawia, że te olbrzymie koty nie mają sobie równych na całym świecie. Maine Coony rozwijają się powoli, a pełny rozwój fizyczny osiągają w wieku około trzech, czterech lat. Pomimo imponujących rozmiarów koty te są bardzo łagodne, zrównoważone, tolerancyjne i towarzyskie. Przywiązują się do człowieka, a więź ta bywa niezwykle silna. Interesują się wszystkim co dzieje się w ich otoczeniu, towarzyszą niestrudzenie człowiekowi we wszystkim co robi - gdzie Ty tam, Twój kot. Uwielbiają zabawy, nuda nie jest w ich stylu :) Maine Coony są bardzo silnymi i zwinnymi kotami. Uwielbiają siedzieć na wysoko osadzonych półkach, meblach skąd mogą obserwować z zaciekawieniem otoczenie.

bottom of page